Poznajmy się! Tai Chi Mokotów

Kameralna grupa adeptów Tai Chi w sercu Warszawy reaktywuje się po lockdownie.

Nasza grupa Tai Chi Mokotów działa już od kilkunastu lat. Założył ją twórca naszej Szkoły Nikko Tai Chi Michał Stachurski. Przez jakiś czas prowadził ją Arkadiusz, a od 5 lat prowadzi Janusz. Rozpoczynaliśmy w szkole przy ul. Różanej, aż w końcu osiedliśmy w sali przy ul. Jarosława Dąbrowskiego (od Metra Racławicka minutkę spacerkiem). W zajęciach brali udział warszawiacy wszelakich profesji i w różnym wieku. Najstarszy 80-letni p. Adam był znanym warszawskim adwokatem, najmłodsza – Małgosia – 15-letnią uczennicą.

Tai chi działa!

Zajęcia okazały się świetnym sposobem na podreperowanie zdrowia i odzyskanie witalności. 50-letni Grzegorz, manager w koncernie chemicznym tak pisał o efektach ćwiczeń:   

– Dzięki nikko tai chi zaczynam bardziej czuć ciało, przepływy energii i zdecydowanie poprawiło się moje czucie głębokie. Wykonując ćwiczenia spokojnie i rozważnie, zaczynam bardziej czuć swoje mięśnie i ich wzajemne powiązania energetyczne. Rozciąganie pozwala mi na pełne zrelaksowanie. Wyraźnie odczuwam też odciążenie kręgosłupa na odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz poprawę funkcjonowania w obrębie miednicy.

Przeczytaj też wpis „Warto ćwiczyć Tai Chi

Rodzina daje siłę

Instruktorowi, który prowadzi zajęcia grupy Tai Chi Mokotów, współpraca z Grzegorzem dała sporo satysfakcji. – Kluczem do polepszenia samopoczucia i zbudowania formy okazała się regularność i koncentracja na ćwiczeniach. Grzegorzowi pomagał też fakt, że brał udział w zajęciach z żoną i córką, które ze względu na swoje zaangażowanie i skupienie na zadaniach były wzorem dla innych uczestników zajęć. Wartości takiego wspólnego praktykowania nie sposób przecenić. To skarb! – podsumowuje.

Kameralne Tai Chi Mokotów

Warto też zwrócić uwagę na szanse, jakie daje ćwiczenie w kameralnych warunkach. – W czasie zajęć mogę mieć na oku wszystkich obecnych i korygować ich pozycje, jeśli są nieprawidłowe – mówi Janusz. – Unika się wtedy kontuzji, np. wynikających z przeciążania jednego z kolan. Łatwiej jest też skupić się na Chi Kung (qi gong) i formach Tai Chi. Więc łatwiej o efekty.

Zapisz się już dziś!