Kim jesteśmy

Nikko Tai Chi jest szkołą Tai Chi założoną przez Michała Stachurskiego.
Istnieje od 2005 r. Naszymi celami jest promocja zdrowego trybu życia oraz aktywizacja społeczeństwa. Cele te osiągamy dzięki treningom Tai Chi.

Podczas treningów kształcimy umiejętności takie jak utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, wytrzymałość, gibkość, koordynację ruchową, prawidłowe oddychanie, panowanie nad stresem i wreszcie trening uważności - mindfulness.

Nasi instruktorzy

Michał Stachurski

New Project

Michał Stachurski

New Project

Założyciel Szkoły Nikko-Tai Chi. Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej wydane przez Ministerstwo Sportu Rzeczypospolitej Polskiej. Posiada 20 letnie doświadczenie w zakresie treningu własnego, oraz kilkunastoletnie w prowadzeniu grup Tai Chi. Ukończył studia magisterskie na AWF w Warszawie doskonaląc swoją wiedzę z zakresu anatomii funkcjonalnej człowieka, fizjologii, biomechaniki.

Nauczając szczególny naciska kładzie na walory zdrowotne Tai Chi, prawidłowa pracę kręgosłupa i oddech. Oprócz grup standardowych, otwartych dla wszystkich prowadzi specjalistyczne zajęcia dla osób chorych na stwardnienie rozsiane, regularne ćwiczenia i wykłady dla Uniwersytetów III Wieku, szkolenia z zakresu radzenia sobie ze stresem, oraz inne związane z profilaktyka zdrowia w zakresie aktywności ruchowej

Izabela Kieś

New Project (1)

Izabela Kieś

New Project (1)

Terapeuta neurologopeda. Na co dzień pracuje z dziećmi i dorosłymi. Tai chi ćwiczy od ponad dekady. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć Tai Chi w grupach osób dojrzałych i seniorów. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki.

Jej wielkim odkryciem jest styl wielkiego popularyzatora tai chi na Zachodzie prof. Cheng Man Chinga. Prowadząc zajęcia, kładzie szczególny nacisk na zdrowotny aspekt tai chi, profilaktykę chorób cywilizacyjnych oraz wieku starczego. Dlatego dużo czasu poświęca na ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, korygujące postawę, uelastyczniające ciało, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne oraz trening uważności.

Janusz Kieś

New Project (2)

Janusz Kieś

New Project (2)

Zawodowo związany z mediami. Tai chi ćwiczy pod okiem Michała Stachurskiego od 2005 r. Rozpoczął od stylu yang. Przez trzy lata pogłębiał zrozumienie tai chi, studiując klasyczny styl chen pod kierunkiem jego wybitnego znawcy p. Marka Balińskiego. Dwa lata poświęcił na ćwiczenie technik oddechowych i trening uważności. Poprzez publikacje prasowe popularyzuje wiedzę o tai chi. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki.

Izabela Skonecka

New Project (3)

Izabela Skonecka

New Project (3)

Ma w życiu dwie pasje - ceramika i tai chi.  W 2004 roku zaczęła ćwiczyć Tai Chi u Michała Stachurskiego. Swoją wiedzę o tai chi pogłębiała uczestnicząc w zajęciach Marata Muchamadiejewa.

Uważa, że Tai Chi, to nie tylko gimnastyka. To przede wszystkim czas na zatrzymanie, na refleksję, na wsłuchanie się w siebie. To nauka zarządzania swoim ciałem – ćwiczenie nie tylko dla ciała, ale też dla umysłu.

Miejsca w których ćwiczymy

Napisali o nas