NIKKO TAI CHI – sezon 14

Witam wszystkie Koleżanki i Kolegów ćwiczących w naszej szkole. Serdecznie witam również wszystkich sympatyków tai chi, którzy właśnie czytają wpisy na naszej stronie. Przed nami kolejnych 10 miesięcy regularnych ćwiczeń.

Nie wszystkie grupy rozpoczynają zajęcia od początku września, dlatego warto zaglądać na stronę szkoły https://www.nikko-taichi.pl/ i kliknąć na zakładkę „Plan Zajęć”.

Moje grupy z Zaniemyśla, Puszczykowa, Zielińca, Lubonia, Mosiny i Środy Wielkopolskiej rozpoczynają po 16 września, godziny i dni zajęć bez zmian. Termin rozpoczęcia zajęć i godziny zostaną opublikowane na stronach szkoły. W tym roku na zajęciach popracujemy nad prawidłowym ustawieniem miednicy, stóp, ruchomością w odcinku i lędźwiowym kręgosłupa.

Grupy z Wołomina rozpoczynają zajęcia 11 września, a grupa ćwicząca w Warszawie przy ul. Chocimskiej, rusza 12 września. W tych grupach, które prowadzą Iza z Januszem, analizowane będą ruchy formy pod kątem realizacji trzech zasad tai chi. Trochę więcej miejsca poświęcone zostanie w tym roku na podstawowy trening uważności. Natomiast grupa zaawansowana będzie pracować nad równowagą pomiędzy energią zakorzenienia a energią peng.

Pozostałe grupy w Warszawie, Tłuszczu i w Konstancinie jeszcze się organizują. Choć wyjątek stanowi grupa początkująca ćwicząca w konstancińskim GOSiR, która zainaugurowała nowy sezon we wtorek. Uczestnicy najwięcej pracy będą wkładali w ćwiczenia równoważne – stymulujące pracę błędnika – czucie proprioreceptywne.
Bardzo się cieszę, że znów wyruszamy w drogę…

Michał Stachurski, Nikko Tai Chi