Jeśli będziemy sprawni fizycznie, zrelaksowani, dotlenieni, to polepszy się również nasza uroda – wiedzą o tym osoby nie tylko z wykształceniem medycznym. Więc ćwiczmy Tai Chi!

Teresa Romanowska, farmaceuta, uczestniczka zajęć Tai Chi w MDK Wołomin

Powszechna była niegdyś opinia, że o urodę dbają jedynie kobiety. Ale to nieprawda. Mężczyźni również zawsze dbali o urodę, tylko kryli się z tym i mieli na sprawy wyglądu inne spojrzenie. Od zarania dziejów obie płcie pragnęły zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej (i nie tylko…). Różniło je podejście do spraw wyglądu i różne metody osiągnięcia efektu. Współcześnie czasami nas zaskakujące…

Poprawmy swoją postawę

Dziś wiemy, że wpływać na urodę możemy poprzez upiększanie kosmetykami, ale też poprzez poprawianie kondycji naszego ciała. Gdy zadbamy o sprawność fizyczną, relaks, rozluźnienie mięśni, natlenienie organizmu, to korzystnie wpłyniemy na nasz wygląd.

Metodą na uzyskanie tych efektów jest trening według chińskiej sztuki Tai Chi, starodawnych technik panowania nad ciałem i zespalania go z umysłem. Stosując jej zasady i prowadząc systematyczne ćwiczenia, możemy osiągnąć wiele. Ćwiczenia relaksujące oraz ogólnie usprawniające nasz organizm sprawiają, że jesteśmy zgrabniejsi: płaski brzuch i proste plecy, wyraźna talia, wyprostowanych chód, sprawne ruchy (bez bólu). Natomiast koordynacja ruchowa pomaga w zachowaniu równowagi i kontroli balansu ciała, co sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała – zdolność szczególnie ceniona przez modelki i kelnerów, jak również osoby uprawiające sport.

Wygładźmy twarz, ćwicząc Tai Chi

Wśród ćwiczeń Tai Chi są również takie, które likwidują podwójny podbródek, a automasaże twarzy kształtują jej owal, poprawiają przepływ limfy i likwidują obrzęki, szczególnie te widoczne pod oczami, no i spłycają zmarszczki. Rozluźnienie mięśni twarzy, lepszy przepływ limfy odgrywają dużą rolę nie tylko w spłycaniu zmarszczek, ale również w ich zapobieganiu.

Przez ćwiczenia fizyczne poprawia się natlenienie organizmu, co ma ogromne znaczenie dla kondycji mięśni oraz skóry, jej stanu i wyglądu. Poprawia się też jej koloryt – jest to ważne u osób z problemami skórnymi. Dobrze ukrwiona, dotleniona skóra zdecydowanie lepiej wchłania środki lecznicze jak i kosmetyki pielęgnacyjne, a upiększające lepiej się utrzymują.

Spalmy kalorie, redukujmy tłuszcz!

Unikalne ćwiczenia Tai Chi nie wymagają skomplikowanych działań ani dużego wysiłku. Jednak prowadzone systematycznie i pod kontrolą doświadczonych trenerów dają efekty w szerokim zakresie zarówno dla zdrowia fizycznego, psychicznego, jak i dla urody np. redukuje się warstwa tkanki tłuszczowej, poprawia się elastyczność skóry, co jest korzystne w przypadku zwalczania problemów z cellulitem. Przez ćwiczenia fizyczne zwiększa się spalanie tłuszczów – w czasie 90 minut ćwiczeń Tai Chi osoba ważąca 65 kg spala ok. 450 kcal

Zadbajmy o zęby, włosy i paznokcie

Trzeba sobie przy tym uświadomić, że wyżej wymienionym procesom podlegają również włosy, paznokcie czy tkanka zębiny. A jak zdrowe włosy i zęby, czyli ładny uśmiech, wpływają na naszą urodę, nie trzeba przekonywać. Dobrze wiedzą o tym osoby ze świata kultury i show biznesu prezentujące się w mediach, szczególnie dbające o dobrą prezencję.

Poprawmy nasze wnętrze…

Nie można w tym momencie pominąć znaczenia dobrego natlenienia organizmu na stan i funkcjonowanie naszych organów. Automasaż narządów wewnętrznych, jaki wykonujemy podczas ćwiczeń Tai Chi, poprawia ich pracę i reguluje wydzielanie hormonów, w tym endorfin, hormonów szczęścia zwiększających odczuwanie zadowolenia z życia. Taki stan powoduje, że czujemy się lepiej, mamy lepsze samopoczucie, częściej się uśmiechamy, a wiadomo uśmiech każdemu dodaje urody.

Poza tym wszystkim myślmy pozytywnie, to zawsze pomaga w osiągnięciu celów. Nie chcę popadać w przesadę, cudów nie należy się spodziewać, ale z pewnością ćwicząc Tai Chi robimy wiele dobrego dla naszej urody, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, bez względu na wiek.

 

Grupy tai chi w Wołominie i w Warszawie

Wołomin. Dom Kultury przy ul. Mariańskiej 7

Grupa I: poniedziałki i środy, w godz. 20-21.30

Grupa II: wtorki, w godz. 10-11.30

Warszawa, ul. Dąbrowskiego 84 (przy stacji metra Racławicka), w godz. 18-20.00.

Terminy zajęć w innych miastach na www.nikko-taichi.pl oraz na stronę szkoły na Facebooku.